youtube twitter facebook
arama

> TUYEP Eğitimleri

> YY1- Yelkenli Yatçılık 1

 

TYF – ISAF işbirliği ile oluşturulmuş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı TUYEP'in ilk basamak eğitimidir. Amacı yelkenli yatçılığın temellerini öğretmektir.



> YY2-Yelkenli Yatçılık 2

TUYEP'in ikinci seviye eğitim programıdır. Katılımcıyı yelkenli gezi yatçılığına hazırlamayı amaçlar. Programın sonunda; bir yelkenli gezi teknesinin güvenle ve yardımsız idare edilmesi hedeflenir. 



> Teorik Kara Eğitimleri

> Teorik Kara Eğitimi

YY1 eğitimi öncesinde alınması gereken teorik eğitimdir. Birbirini takip eden 2 hafta sonu toplam 4 tam gün olarak gerçekleştirilir. ADB ve KMT için ön hazırlık niteliğindeki eğitimler karada sınıf ortamında verilir. 



> Tamamlayıcı Eğitimler

> Temel Denizcilik Eğitimleri

Eğitim YY1 ve YY2 eğitimi üzerine, temel denizcilik yeteneklerini pekiştirmek isteyenler için  2-3 gün olarak düzenlenmektedir.



> Navigasyon

Eğitim YY1 ve YY2 eğitimi üzerine, navigasyon yeteneklerini pekiştirmek isteyenler için  2-3 gün olarak düzenlenmektedir.



> Gece seyri

Eğitim YY1 ve YY2 eğitimi üzerine, gece seyir yeteneklerini pekiştirmek isteyenler için  2-3 gün olarak düzenlenmektedir. 



> Demirleme ve bağlanma

Eğitim YY1 ve YY2 eğitimi üzerine, demirleme ve bağlanma yeteneklerini pekiştirmek isteyenler için  2-3 gün olarak düzenlenmektedir.



> Denizde zor anlar

Eğitim YY1 ve YY2 eğitimi üzerine, denizde karşılaşaılan zor anlardaki yeteneklerini pekiştirmek isteyenler için  2-3 gün olarak düzenlenmektedir.



> Manevralar

Eğitim YY1 ve YY2 eğitimi üzerine, manevra yeteneklerini pekiştirmek isteyenler için  2-3 gün olarak düzenlenmektedir.



> Yelken trimi

Eğitim YY1 ve YY2 eğitimi üzerine, yelken trim yeteneklerini pekiştirmek isteyenler için  2-3 gün olarak düzenlenmektedir.



> Denizde güvenlik

Eğitim YY1 ve YY2 eğitimi üzerine, denizde güvenlik yeteneklerini pekiştirmek isteyenler için  2-3 gün olarak düzenlenmektedir.



> Teknik Eğitimler (motor,elektrik ,hareketli ve sabit arma)

Eğitim YY1 ve YY2 eğitimi üzerine, motor, elektrik, hareketli ve sabit arma konularını pekiştirmek isteyenler için  2-3 gün olarak düzenlenmektedir.



> Tecrübe kazanma seyirleri

Eğitim YY1 ve YY2 eğitimi üzerine, denzide tecrübe kazanmak isteyenler için  2-3 gün olarak düzenlenmektedir.